G DATA zapobiega zmasowanym falom ataków przeprowadzanych za pomocą trojanów bankowych
Z danych Związku Banków Polskich wynika, że na koniec 2015 roku banki miały 30,3 mln klientów z podpisaną umową o korzystanie z bankowości internetowej, a aktywnych użytkowników 14,5 mln. Pod koniec 2015 roku G DATA Security Labs zarejestrowało masowe ataki realizowane za pomocą trojana Dridex, które zostały zażegnane dzięki zastosowaniu unikalnej technologii G DATA BankGuard. Przestępcy wykorzystując Dridex, próbowali wciągnąć potencjalne ofiary w pułapkę, wysyłając im fikcyjne faktury lub informacje o zwrotach podatku. Zdecydowana większość ataków - aż 80 procent, była wymierzona w mieszkańców krajów anglojęzycznych. Pełny raport zagrożeń dla drugiej połowy 2015 roku dostępny na stronie www.gdata.pl.
2016-05-16, 22:00

Na początku drugiej połowy 2015 roku ilość ataków realizowanych za pośrednictwem trojanów bankowych znacznie się zmniejszyła. Swatbanker, należący do grupy trojanów Cridex, wcześniej wykazywał się wyjątkową aktywnością, tymczasem w badanym okresie całkowicie zniknął z horyzontu. Fala zmasowanych ataków pojawiła się w grudniu,

A największą aktywnością wykazywał się trojan Dridex, rozpowszechniany poprzez e-maile z informacjami o rzekomych fakturach.

5 143 784 nowych odmian złośliwego oprogramowania w 2015

W drugiej połowie 2015 roku, eksperci z G DATA SecurityLabs zarejestrowali łącznie 2,098,062 nowych wariantów sygnatur.

Łączna liczba nowych złośliwych plików w 2015 roku wyniosła 5 143 784. To nieco mniej niż w 2014 roku. Po bardzo szybkim wzroście ataków w 2014 roku i w pierwszej połowie 2015 roku, nastąpiło wygaszanie ognisk wirusów.

 

G DATA Malware Report H2 2015 dostępny online: http://goo.gl/gp37m2

KONTAKT / AUTOR
Andrzej Zalega
Account Executive
White-Magick
535495430
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.